Odzież ochronna Portwest- do każdej pracy

Praca w niekorzystnych warunkach wymaga specjalnych rozwiązań. Jednym z nich jest odzież ochronna. Dzięki niej praca w każdym środowisku jest komfortowa, wydajna, a przede wszystkim- bezpieczna. Jakie funkcje powinna spełniać odzież ochronna i czym jest odzież filtracyjna? Poznaj markę Portwest i wybierz odzież odpowiednią dla Ciebie i rodzaju wykonywanej przez Ciebie pracy. 

Odzież ochronna- jakie funkcje powinna spełniać?

Odzież ochronna to strój przystosowany do pracy w niekorzystnych warunkach. Do odzieży ochronnej zaliczymy zarówno spodnie, kurtki, jak i rękawice gumowe. Odzież ochronna powinna chronić przed niskimi i wysokimi temperaturami, skażeniami chemicznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki wykończeniu wodoodpornym, odzież ochronna jest nieprzemakalna i zapewnia komfort pracy nawet w deszczu. Komplet odzieży z tkaniny mundurowej doskonale sprawdzi się do noszenia zamiast munduru jako środek indywidualnej ochrony żołnierza.

Filtracyjna odzież ochronna- czym jest? Przykłady zastosowań

Filtracyjna odzież ochronna to rodzaj odzieży, która jest zaprojektowana i używana do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak cząstki stałe, ciecze, bądź gazy, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi lub środowiska. Filtracyjna odzież ochronna ma na celu zatrzymywanie, redukowanie lub kontrolowanie ekspozycji na te substancje, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników. Ubranie filtracyjne jest dwuwarstwowe. Wierzchnia warstwa to tkanina mundurowa, a warstwa zewnętrzna to materiał filtracyjny.

Filtracyjna odzież ochronna znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, gdzie istnieje ryzyko ekspozycji na szkodliwe substancje. W zakładach chemicznych często używa się kombinezonów ochronnych, które zapewniają ochronę przed kontaktami z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Te kombinezony są wykonane z materiałów, które są odporne na działanie chemikaliów. Osoby pracujące przy usuwaniu azbestu lub w warunkach, gdzie mogą występować pyły azbestowe, używają specjalnej odzieży ochronnej, która zapewnia ochronę przed wdychaniem szkodliwych włókien azbestowych. Pracownicy budowlani często używają odzieży ochronnej, która pomaga w ochronie przed pyłem, piaskiem i innymi cząstkami stałymi, które mogą być obecne na placu budowy. Dziedzin, w których odzież filtracyjna jest najlepszym rozwiązaniem jest całe mnóstwo.

Odzież robocza Portwest

Odzież robocza Portwest to gwarancja najwyższej jakości i solidności. Do produkcji odzieży wykorzystywane są materiały o dużej wytrzymałości i odporności na wszelkie zniszczenia. Odzież Portwest jest odpowiednia do pracy w każdym środowisku, zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Tym, co wyróżnia odzież roboczą Portwest od innych jest modny design, który sprawia, że ubrania są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a ich rozmiar można dowolnie dopasować do indywidualnych potrzeb. To ważne, bo w pełni wygodna jest jedynie odzież idealnie dopasowana. W ofercie znajdują się m.in. spodnie z długimi i krótkimi nogawkami, kurtki, ogrodniczki czy bezrękawniki, a także bardzo wytrzymałe kombinezony. Dostępna jest zarówno odzież ocieplana, idealna do pracy w niskich warunkach, jak i odzież oddychająca, idealna do pracy w wysokich temperaturach. Modele o wykończeniu wodoodpornym zapewniają komfort podczas pracy również w środowiskach o podwyższonym poziomie wilgoci. Odzież ochronna Portwest to doskonały wybór, który spełnia nawet nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Możesz również polubić…