Zawiesia linowe – co musisz wiedzieć

Zawiesia linowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku wielu prac wymagających przemieszczania lub podnoszenia ładunków o różnych parametrach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli odpowiednich do różnych rodzajów zadań transportowych. Zawiesia linowe są bardzo popularne ze względu na ich liczne zalety, w tym atrakcyjną cenę.

Zawiesia linowe – zastosowanie

Zawiesia linowe są powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w tym przede wszystkim w budownictwie. Najpopularniejsze są zawiesia linowe jedno-cięgnowe z ogniwem i kauszą, chociaż przydają się również zawiesia dwu-, trzy-, a nawet cztero-cięgniowe. Wszystkie te typy są wykonane z elastycznej liny stalowej, która skutecznie radzi sobie z przenoszeniem ciężkich ładunków.

Zawiesia linowe składają się z co najmniej jednego cięgna i zakończenia, które może być różne dla wielu ładunków. Ze względu na swoją solidną konstrukcję, zawiesia linowe są wyjątkowo odporne i mogą utrzymać ciężki ciężar nawet w trudnych warunkach.

Zawiesia linowe – wybór

Przy wyborze zawiesi linowych należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest ciężar przewożonego ładunku – określa on rodzaj i wytrzymałość liny stalowej użytej w konstrukcji. Ciężar ładunku można określić na podstawie dokumentacji technicznej ładunku. Można również obliczyć go na podstawie wszystkich dostępnych informacji, na przykład z tego, jakiego materiału został wykonany. Istnieje jedna ważna zasada – nie można podnosić ciężaru nie znając przynajmniej przybliżonej masy!

Kolejnym czynnikiem jest liczba i rozmieszczenie punktów zawieszenia ładunku, tj. miejsc, w których można zamocować haki kończące zawiesie linowe. W zależności od ich ilości należy wybrać liczbę i długość zawiesi oraz rodzaj zakończeń.

Zawiesia linowe w ofercie Mipromet

W sklepie Mipromet znajdziesz zawiesia linowe wysokiej jakości – wykonane z ocynkowanych lin stalowych o wysokiej wytrzymałości. Występują one w różnych odmianach i mogą mieć długość dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.

Możesz wybierać między najprostszymi systemami pojedynczymi i konstrukcjami wielo-cięgniowymi. Firma oferuje również różne rodzaje ściągów. Dostępne są wersje kute i hermetyzowane, a także karbowane lub plecione.

Wszystkie produkty Mipromet są zgodne z normami europejskimi i przepisami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/ WE, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność użytkowania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania większej ilości informacji o naszych produktach!

Możesz również polubić…