Miksokret – co to jest? Jak działa mixokret?

Miksokret – co to jest? Jak działa mixokret?

Miksokret (lub inaczej: mixokret) to agregat mieszająco-pompujący, którego zadaniem jest produkcja i pompowanie zapraw betonowych. Zyskuje coraz większą przewagę nad pompami ślimakowymi i małymi pompami tłokowymi. Jak działa pompa betonowa Mixokret? Na początku wsypuje się do niej piasek i cement, a następnie dolewa się wody. Podkład z cementu, piasku i wody, jest stosowany najczęściej, jednak nie jest to jedyna opcja. Wylewka z miksokreta może być przygotowana również z mieszanek do jastrychów cementowych. Maszyna samodzielnie urobi mieszankę betonową. Później, za pomocą węża o dużej średnicy zakończonego podajnikiem, mieszanka jest wylewana na podłoże wewnątrz mieszkania. Następnie pracownicy firmy budowlanej rozprowadzą, wyrównają i zatrą mieszankę, tak by powstał równy i gładki podkład podłogowy. Wylewka cementowa stosowana jest pod panele oraz płytki ceramiczne.

Dużą przewagą miksokreta jest to, że produkuje on mieszanki półsuche, które wiążą się zdecydowanie szybciej niż te tworzone przez betoniarki. Dzięki temu znacznie wcześniej można przejść do kolejnego etapu, jakim jest układanie posadzek.

Pompy do betonu – czy warto ich używać?

Przy ich wykorzystaniu pompowanie betonu jest proste, szybkie i bezproblemowe, a samo urządzenie solidne, wytrzymałe oraz trwałe. Miksokrety doceniane są za swoją wielofunkcyjność. Świetnie sprawdzą się zarówno jako pompa do zapraw betonowych, jak i do układania posadzek. Dodatkowo, pompa do betonu Mixokret posiada automatyczne samouszczelnienie, co gwarantuje, że wytłaczany materiał nie doprowadzi do zatkania pompy. Agregaty są wyposażone w wytrzymały układ mechaniczny, który idealnie sprawuje się przy ciągłej pracy. Doskonale sprawdzą się również w roli agregatu tynkarskiego. Pomp do betonu Mixokret są proste i wygodne w obsłudze. Z pewnością ułatwią układanie podkładu podłogowego i przyspieszą prace budowlane. Jeszcze jedną zaletą miksokreta jest to, że dzięki wykorzystaniu tego rodzaju pompy, nie wprowadza się do budynku dużej ilości wody. Oprócz tego miksokret może działać bez podłączenia go do źródła prądu, co pozwala rozpocząć prace nawet przed podłączeniem budynku do zasilania.

Wybór wszelkiego rodzaju pomp betonowych na rynku jest szeroki. Modele różnią się przede wszystkim wydajnością, ciśnieniem oraz wyposażeniem, które producent dołącza do urządzenia. Decyzja zależy również od tego, z jaką mieszanką mamy zamiar pracować oraz gdzie będą odbywały się prace budowlane.

Możesz również polubić…