Ogrodzenie panelowe z zaletami

Jeśli szukamy ogrodzenia, które składa się prawie wyłącznie z zalet, to jest nim zapewne ogrodzenie panelowe. Najważniejszym z naszego punktu widzenia jest nieskomplikowany montaż.

Ogrodzenie panelowe może zmontować nawet domorosły majsterkowicz. Nie trzeba do tej czynności wielkiej filozofii i posiłkowania się ekipą fachowców. Stawianie takiego płotu nie jest czasochłonne. Można go postawić w jeden dzień, jeśli nie natrafimy na jakieś specjalne okoliczności niesprzyjające pracy, jak np. skarpy lub podmokłe podłoże. Oczywiście trzeba wcześniej poznać najważniejsze zasady montażu paneli ogrodzeniowych – wtedy unikniesz sporo błędów i praca nie będzie wymagała poprawek. Dla niektórych najważniejszą zaletą jest fakt, że ogrodzenie panelowe nie jest kosztowne. Jest to znacząco mniejsza inwestycja niż w przypadku wielu innych ogrodzeń nieruchomości. Ostatnia zaleta, o której chcieliśmy napisać, to uniwersalność ogrodzenia panelowego. W praktyce dopasujesz je w każdy teren i zawsze będzie dobrze się prezentować. Nie ma znaczenia, czy znajdzie się przy domu jednorodzinnym, domku letniskowym, działce budowlanej, działce rekreacyjnej, firmie, obiekcie sportowym, kulturalnym czy usługowym – ogrodzenie panelowe spełni bowiem swoją funkcję należycie.

Ogrodzenie panelowe bez podmurówki – koszt

Przyjmijmy, ze nasz płot ma przęsła o wymiarach 150 x 250 cm. Panele ogrodzeniowe o takich wymiarach, to koszt ok. 50 złotych za metr bieżący. Można przyjąć, że koszt tego ogrodzenia bez podmurówki mieści się w widełkach od 45 złotych do 60 złotych za metr bieżący. Wszystko zależy od tego, w jakim regionie Polski kupujemy nasz płot, a także w jakim sklepie kupujemy panele ogrodzeniowe. Wiadomym jest, że kupno ogrodzenia bezpośrednio od producenta obniża koszt. Ten koszt, to cena bez montażu. W przypadku skorzystania z ekipy specjalistów od montażu koszt naszego ogrodzenia wzrośnie o około 40 złotych.

Koszt ogrodzenia z podmurówką

Ogrodzenie panelowe z podmurówką jest droższe. Do ceny samego ogrodzenia i ewentualnego montażu należy dołączyć wydatek związany z wykonaniem podmurówki. Cena tejże wynosi około 30 złotych za każdy metr bieżący. Gdy nasze ogrodzenie panelowe z podmurówką ma postawić specjalista trzeba doliczyć 40 złotych za metr bieżący. Oczywiście ten wariant także możemy wykonać sami, jeśli mamy jakąś wiedzę dotyczącą wylania podmurówki z betonu lub ułożenia podmurówki z prefabrykatów. Warto bowiem zaoszczędzić kilkaset złotych, które trzeba wliczyć w koszt wykonawcy.

Możesz również polubić…