Wiedza ogólna

Kaniula dożylna. Standardowa nazwa to wenflon, potocznie znana wielu użytkownikom, tym którzy na co dzień wykonują wkłucia, jak i przeciętnemu laikowi, który tylko słyszał o produkcie medycznym, albo miał zakładany przez pielęgniarkę.

 
Wenflon to plastikowa mała rureczka, która jest wprowadzana do żyły za pomocą stalowej igły, tymczasowo umieszczana w celu podawania leków bez wielokrotnego kłucia.
Bezproblemowo, można podać każdy lek, podłączyć kroplówkę. Rynek oferuje szereg rozmiarów, zaczynając na fioletowym najmniejszym, następnie żółty, niebieski, różowy, zielony, biały, szary a kończąc na pomarańczowym, czerwonym, brązowym. Wenflon brązowy, przez niektórych mało spotykany, a może tylko się tak wydaje. Rozpiętość jest ogromna, wybór rozmiaru zależy od wielkości rozbudowanej sieci naczyń krwionośnych, wytrzymałości oraz przeznaczenia. Nie wszyscy jesteśmy jednakowi, niemowlęta i noworodki otrzymują jakby miniwenflony – Neoflony, starsze dzieci i dorośli korzystają ze standardowej kaniuli dożylnej. Wiedza z zakresu wkłuć jest ogromna, wiele lat studiowana przez specjalistów z tej dziedziny

Możesz również polubić…