Zakwaszacze dla drobiu – a zdrowie ptactwa domowego

Hodowla drobiu oraz wielu innych zwierząt wymaga stosowania specjalistycznych preparatów, które będą skutecznie zapobiegać chorobom. Dzięki temu każdy hodowca eliminuje ryzyko strat hodowlanych oraz zapewnia zwierzętom odpowiednią opiekę profilaktyczną. Dobrym pomysłem jest wdrożenie do diety zwierząt zakwaszaczy dla drobiu, które skutecznie hamują wzrost bakterii chorobotwórczych oraz wspomagają organizm kurcząt w walce z zaburzeniami pracy jelit.

Zakwaszacz dla drobiu a dobre zdrowie kurcząt

Dla każdego hodowcy niezwykle ważny jest  odpowiedni stan zdrowia hodowanych osobników. I nic w tym dziwnego, gdyż przekłada się to bezpośrednio na duże zyski w gospodarstwie. Zdrowy oraz poprawnie funkcjonujący układ pokarmowy ptaków hodowlanych jest podstawą do odpowiedniego wchłaniania oraz przyswajania składników odżywczych z podawanej karmy.

Zakwaszenie środowiska jelitowego uniemożliwia przetrwanie bakterii chorobotwórczych, wirusów oraz niebezpiecznych pasożytów, które bardzo często prowadzą do wielu poważnych chorób. Pośród wielu z nich można wymienić: salmonellę, kolibakteriozę, pomór rzekomy, pasterelozę oraz clostridum.
Najczęstszymi objawami mówiącymi o tym, że w organizmie ptaków hodowlanych dzieje się coś złego jest biegunka, osowiałość, zahamowanie wzrostu, brak apetytu oraz ogólne osłabienie. Aby do tego nie dopuścić warto zapewnić hodowanym osobnikom właściwą ochronę mikroflory jelitowej. Sprawdzonym rozwiązaniem jest wprowadzenie do ich diety odpowiednich zakwaszaczy dla drobiu.

Czym charakteryzują się zakwszacze dla drobiu?

Zakwaszacz dla drobiu to preparaty powszechnie dostępne na rynku rolniczym. Są one pochodzenia naturalnego i posiadają postać kwasów organicznych oraz nieorganicznych lub ich mieszaniny. Obniżają one pH przewodu pokarmowego drobiu stwarzając tym samym korzystne warunki do rozwoju
 naturalnej flory jelitowej. Preparaty te przeznaczone są do stosowania jako dodatek do wody pitnej. Jeśli są one podawane w odpowiedniej ilości to wówczas:

  • powodują wzrost apetytu u ptaków hodowlanych
  • zahamowanie problemów jelitowych, np. biegunek
  • powodują szybszą regenerację kosmków jelitowych
  • w dużej mierze redukują stres u osobników

Istotne zalety zakwszaczy dla drobiu

Zakwaszacze dla drobiu to takie preparaty na zakup których powinien zdecydować się każdy hodowca, któremu zależy na tym, aby jego hodowla była dorodna oraz zdrowa. Dobre wykorzystanie paszy, wysoka strawność oraz odpowiedni poziom wchłaniania składników pokarmowych to elementy, o które warto dbać nieustannie. I właśnie w tym celu warto wdrożyć do diety ptactwa zakwaszacze dla drobiu. Stanowią one najlepszy wybór wówczas, gdy hodowca zmienia komponenty paszowe i chce uniknąć problemów trawiennych u hodowanych ptaków.

Zakwaszacze to preparaty o wielu zaletach. Stanowią one sprawdzoną alternatywę dla zdrowia ptactwa bez konieczności stosowania antybiotyków. Zakup odpowiednich preparatów dla drobiu to doskonały wybór, który zazwyczaj przekłada się na sukces ekonomiczny hodowli.

Możesz również polubić…