Jakie szlifierki najczęściej przydają nam się w remontach, naprawie i regeneracji?

Elektronarzędzia będziemy wykorzystywać obecnie w zasadzie w środku wszystkich prac budowlanych albo remontów, konserwacji, napraw czy regeneracji. Nie ma tu żadnego wyjątku w przypadku narzędzi pneumatycznych i bez względu na to, czy jesteśmy doświadczonymi fachowcami, czy też amatorami, potrzebne mogą nam być na przykład szlifierki pneumatyczne proste. Są one bardzo cenione przez użytkowników za bardzo dużą wydajność i swobodę pracy. Tego rodzaju narzędzia głównie przeznaczone są do pracy długotrwałej w trudnych warunkach. Produkty te są tutaj zresztą zróżnicowane, jeżeli chodzi o masę, moc, a także gabaryty. Dzięki tobie możemy je dopasować adekwatnie do naszych indywidualnych potrzeb. Zwykle narzędzia takie są wykorzystywane w przemyśle metalurgicznym, jeżeli chodzi o obróbkę dużych odlewów. Poza tym mają także zastosowanie w przemyśle okrętowym i w budownictwie, gdy chodzi o wyrównywanie powierzchni, które były spawane. Jak widać ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

szlifierka prosta pneumatyczna do odkuwek

Szlifierki pneumatyczne kątowe najbardziej popularne?

Oczywiście zawsze przy wyborze takich produktów, gdy jesteśmy w sklepie, to kierujemy się tym, co jest najbardziej popularne wśród użytkowników. Wszystkie statystyki i dane pokazują, że w niemal co drugim domu są szlifierki kątowe, zwane potocznie kątówkami. W przemyśle i technice warsztatowej jest podobnie, szlifierki pneumatyczne kątowe, bo nie są kosztowne i będą się świetnie nadawały do bardzo różnych prac. Gdzie najczęściej wykorzystuje się takie pneumatyczne narzędzia? Przede wszystkim oczywiście mają bardzo szerokie zastosowanie, jeżeli chodzi o szlifowanie metalu, a więc wyrównanie powierzchni spawanych, czy też odcinanie odlewków. Poza tym doskonale będą się sprawdzały, gdy chcemy przycinać rury albo pręty, czy też kształtowniki. Dużą zaletą jest tutaj to, że możemy sobie zamocować bardzo różne tarcze no i oczywiście mogą to być także tarcze cierne. Idealnie się nadają do szlifowania.

Kiedy najlepiej wykorzystać szlifierki trzpieniowe?

Oczywiście w zależności od tego, jakie konkretnie prace przewidujemy i jaki materiał ma być obrobiony, powinniśmy dopasować taką szlifierkę, która będzie odpowiadać na nasze oczekiwania. Niejednokrotnie na przykład potrzebne będą nam również szlifierki trzpieniowe, które są tak naprawdę stosunkowo prostymi narzędziami zasilanymi np. sprężonym powietrzem.

szlifierka trzpieniowa do przemysłu

Dzięki uchwytowi zaciskowemu możemy zamontować tarczę szlifierską, ściernicę listkową albo kamień. Zaletą jest to, że można tu również wykorzystać wiertło i wiele innych elementów roboczych.

szlifierka kątowa przemysłowa w pracy

Szlifierki niezbędne w domu i w warsztacie

Jak widać, takie narzędzia to są po prostu niezbędne, bez względu na to, czy chodzi o warsztat, czy też może jakiś punkt usługowy, działający w branży budownictwa, fabrykę itp. Narzędzia takie znacznie usprawniają pracę, którą musielibyśmy wykonywać ręcznie. Poza tym gwarantują doskonałą precyzję, dzięki czemu można przycinać i szlifować różne elementy z dokładnością do jednego milimetra.

Możesz również polubić…