Jak wybrać idealny zestaw do jadalni?

Podczas urządzania wymarzonej jadalni liczy się każdy detal – nie tylko odpowiednio wygospodarowane miejsce w pobliżu kuchni, ale również szeroki blat, gdzie każdy domownik będzie miał swoją przestrzeń, oraz krzesła – wygodne, piękne i ponadczasowe. Jak umeblować jadalnię, by wyglądała dobrze i spełniała swoją funkcję?

Zestawy stoły i krzesła – rozwiązanie idealne

Osoby, które mają ściśle sprecyzowane oczekiwania względem stołu i krzeseł w jadalni mogą pokusić się o drobiazgowy wybór tych mebli pod kątem materiału, z którego zostały wykonane, kolorystyki, dopasowania do odpowiednich foteli. We współczesnych wnętrzach taki miszmasz jakościowy świetnie się sprawdza – wiele osób decyduje się na krzesła o różnych kolorach i designie, które w zestawieniu z oryginalnym stołem tworzą zawadiacką, ale bardzo kompatybilną całość. Jednak nie każdemu do koncepcji jadalni pasuje taka mieszanka wzorów i kolorów. Niektórzy chętniej widzieliby jednolity stół i krzesła, które idealnie pasują pod względem stylistycznym i kolorystycznym właśnie do tego konkretnego mebla.

Jaki zestaw wybrać?

Jeśli poszukujesz zestawu stół i krzesła, to przede wszystkim skupi się na tych, które mają odpowiednią liczbę miejsc siedzących. Powinno wystarczyć przy stole miejsca dla każdego z domowników, choć idealnie byłoby, gdyby znalazło się przy nim wolne krzesło lub dwa dla dodatkowych gości przy obiedzie. Pod względem rozmiarów stół z krzesłami w takim zestawie będą pasować do siebie idealnie. Musisz więc wybrać jedynie materiał, z którego zostały wykonane – metal, drewno, a może tworzywo sztuczne? Zwróć uwagę na kolorystykę takich zestawów, aby idealnie pasowała do ścian czy podłóg w Twojej jadalni. Obecnie w wielu domach istnieją kuchnie otwarte na aneks jadalniany i salon. W takich pomieszczeniach najlepiej wybrać zestaw do jadalni o neutralnej kolorystyce i fasonie – taki, który będzie stanowił jednolite przejście między kuchnią a salonem. Dzięki temu uda się utrzymać zamierzony efekt aranżacyjny kuchni i salonu, a przy okazji zyska się wygodną jadalnię.

Możesz również polubić…