Noże introligatorskie – jakie noże wybrać do maszyn poligraficznych?

Jeśli prowadzisz zakład poligraficzny, to zapewne szukasz sprawdzonych rozwiązań, które będą niezawodne i zapewnią ciągłość pracy maszyn. Wbrew pozorom wybór optymalnych noży introligatorskich nie jest prosty. Kluczowe znaczenie ma nie tylko cena produktu, czy jakość wykonania, ale przede wszystkim materiał, z którego są wyprodukowane poszczególne modele. Sprawdź, jakie noże introligatorskie najlepiej sprawdzą się w Twoim zakładzie poligraficznym.

Wielkość zakładu poligraficznego i specyfika pracy

Na to, jaki rodzaj noży introligatorskich najlepiej wybrać, wpływ będzie mieć nie tylko zasobność firmowego portfela, lecz także profil jej działalności. 

Jeśli poligrafia jest jedynie poboczną działalnością i maszyn introligatorskich używasz sporadycznie do cięcia materiałów, takich jak papier, czy karton, to możesz zdecydować się na najtańsze rozwiązanie, jakim są noże introligatorskie wykonane ze stali szwedzkiej. Niska cena to jedna strona medalu – druga jest taka, że materiał ten cechuje się stosunkowo kiepską wytrzymałością i koniecznością częstego serwisowania.

Poligrafia to główna gałąź Twojej działalności? Prowadzisz duży zakład poligraficzny, w którym intensywna produkcja materiałów poligraficznych to codzienność? W takim przypadku, najlepszym wyborem będą noże introligatorskie o zdecydowanie większej żywotności – np. wykonane ze stali szybkotnącej HSS (zawiera 12% wolframu i 18% chromu). Noże tego typu sprawdzą się przy cięciu nie tylko papieru i kartonu, lecz także kredy.

Wytrzymałe noże z wkładką widiową

Chociaż noże z wkładką widiową są droższe niż noże ze stali szwedzkiej, to jest to inwestycja, która z całą pewnością się opłaca. Na taki wybór powinien się zdecydować każdy, komu zależy na niezawodności elementów tnących w maszynach poligraficznych. Produkty te osiągają wielokrotnie większą wytrzymałość od stali standardowej (w przypadku noży Widia VITECH współczynnik ten jest wyższy nawet 60-krotnie).

Noże z wkładką widiową cechują się wyjątkową twardością, dzięki czemu bez najmniejszego problemu poradzą sobie z precyzyjnym cięciem nie tylko papieru, kartonu i kredy, lecz także twardszych materiałów, takich jak na przykład plastik lub aluminium. Są najlepszym wyborem w przypadku zakładów nastawionych na bardzo intensywną produkcję.

Szukasz profesjonalnych noży do maszyn poligraficznych – krajarek, gilotyn oraz trójnoży? Zależy Ci na produktach odpornych na wykruszenia i gwarantujących precyzyjne cięcie? Porównaj różne oferty na rynku i pamiętaj o uwzględnieniu wymienionych parametrów.

Możesz również polubić…